Co zrobić ze starą lodówką?

Dotychczasowa lodówka ma już swoje najlepsze lata za sobą, a Ty nie wiesz, co z nią zrobić? Starego sprzętu nie warto pozbywać się na własną rękę, a już na pewno nie wolno zostawiać go na osiedlowym śmietniku. W takim przypadku najlepiej skorzystać z usługi profesjonalnej firmy specjalizującej się w urządzeniach AGD. Profesjonalny zleceniobiorca odbierze od Ciebie lodówkę, a Ty możesz na tym jedynie skorzystać.

Dlaczego warto oddać lodówkę do skupu?

Wyrzucanie zużytego sprzętu AGD w miejscach do tego nieprzeznaczonych grozi karą grzywny. Jest to działanie nieodpowiedzialne i szkodzące środowisku. Starą lodówkę trzeba oddać do skupu lub sprzedać osobie prywatnej. Zdecydowanie więcej zalet ma pierwsza opcja.

Fachowiec odbierze od Ciebie lodówkę w wyznaczonym miejscu i czasie. Po dokonaniu indywidualnej wyceny wypłaci Ci należność. Odchodzi więc problem związany
z niekompetencją nabywcy – wyceny dokonuje specjalista, który jest zaznajomiony z rynkowymi cenami używanego sprzętu AGD.
Nie musisz martwić się także o znoszenie ciężkiego urządzenia – to należy do obowiązków usługobiorcy.

Skup lodówek – nowe czy używane?

Do skupu można oddać sprzęt nowy i używany, sprawny i uszkodzony.  Przed zleceniem usługi warto jednak wiedzieć, jakie warunki musi spełniać lodówka, by została przyjęta do skupu. Zazwyczaj sprzęt musi mieć maksymalnie 12 lat, być kompletny (mieć wszystkie części) oraz prezentować dobry lub bardzo dobry stan wizualny. Tych wymogów nie jest więc dużo, a korzyści są spore.

Jak znaleźć dobry skup lodówek?

Liczy się słowność, terminowość oraz profesjonalizm wykonywanych usług. W tym kontekście pomocne okażą się rekomendacje od dotychczasowych klientów – firma Krip-Serwis udostępnia je na swojej stronie internetowej. Zapoznaj się z opiniami poprzednich zleceniodawców i dokonaj wyboru na tej podstawie.

Trzeba dowiedzieć się, na jakim terenie działa firma skupująca lodówki. Wiele przedsiębiorstw nie ogranicza swojej działalności do jednej dzielnicy lub miasta.
W promieniu kilkudziesięciu kilometrów można szybko i łatwo przetransportować lodówkę, o ile tylko dysponuje się odpowiednimi pojazdami.

Ważne są również dodatkowe udogodnienia, świadczące o doskonałym podejściu do klienta. Niektóre firmy oferują na przykład natychmiastową wypłatę pieniędzy w gotówce – jest to bardzo wygodna i uczciwa forma transakcji. Standardem jest także usługa bezpłatnego zniesienia starego sprzętu.