Zamówić połączenie

zamówić połączenie

 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
:
 • 00
 • 15
 • 30
 • 45
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego tel.
 • +48(608)591899
 • +48(731)857955
Blog

/

Kiedy lodówka wymaga naprawy?

Kiedy lodówka wymaga naprawy?

Lodówka to najpotrzebniejszy sprzęt AGD, który musi znaleźć się w każdym domu, niestety urządzenia te ulegają awariom. Niektóre z nich nie powodują całkowitego zepsucia sprzętu, inne zaś sprawiają, że na dobre przestaje on działać. Kiedy lodówka wymagać będzie bezwzględnej naprawy, a kiedy możemy spróbować poradzić sobie z problemem samodzielnie?

Zbyt mocne lub niedostateczne chłodzenie

Powszechnym problemem w przypadku lodówek jest ich niedostateczne lub nadmierne chłodzenie. Choć jest to usterka popularna, to często bardzo łatwa do wyeliminowania, bowiem urządzenie może być postawione w zbyt bliskiej odległości od źródeł ciepła lub zbyt blisko tylnej ściany, co utrudnia obieg powietrza. Dlatego też uznaje się, że optymalna odległość powinna wynosić co najmniej 30 cm.

Głośna praca

Pracujący termostat oraz układ chłodzenia w sposób naturalny wydają pewne dźwięki i jest to zjawisko zupełnie normalne. Zdarza się jednak, że odgłosy odbiegają od tych z którymi mamy do czynienia na co dzień. Powodem takich hałasów może być uszkodzenie wentylatora, czym będzie musiał zająć się specjalista, a także inne, bardziej prozaiczne powody, jak choćby złe wypoziomowanie urządzenia względem podłogi. Wówczas zazwyczaj wystarczy obniżenie lub zwiększenie wysokości nóżek.

Gromadzenie wody w chłodziarce

Z miarę użytkowania lodówki możemy zauważyć, że w dolnej jej części zaczyna gromadzić się woda. Przyczyną awarii jest najczęściej niedrożność otworu odprowadzającego ciecz, co można naprawić dzięki jego oczyszczeniu.

Awaria oprogramowania

Nowoczesne lodówki to naprawdę skomplikowane urządzenia, które umożliwiają dostosowanie różnych trybów pracy, a nawet sterowanie za pomocą zewnętrznych urządzeń, w tym smartfonów. Niestety udogodnienia te czasem mogą zawieść, jednak specjaliści w naszej firmie mają doświadczenie w rozpoznawaniu awarii oprogramowania lodówek i szybkim rozwiązywaniu tego typu problemów.

Naprawienie lodówki prawie zawsze jest możliwe i w dodatku zdecydowanie tańsze, aniżeli zakup nowego urządzenia. Oczywiście jeśli chcemy liczyć na sukces i uniknąć wizyt w kilu serwisach, powinniśmy od razu zdać się na specjalistów, dzięki czemu urządzenie szybko wróci do codziennej pracy w naszej kuchni.

 

czytać

Kupno używanej lodówki – wady i zalety

Kupno używanego sprzętu AGD, w tym lodówek, czasem jest okazją, czasem zaś dużym błędem. Wszystko zależy bowiem od tego, od kogo zakupimy urządzenie i w jakim będzie ono faktycznym stanie technicznym. Jakie wady i zalety ma nabycie lodówki z drugiej ręki?

Czytaj dalej
czytać

Najczęstrze awarie lodówek

Awaria lodówki to ogromne utrudnienie dla wszystkich domowników, można uniknąć jednak zakupu nowego urządzenia dzięki skorzystaniu z pomocy wykwalifikowanych fachowców, którzy często są w stanie wyeliminować awarię w przeciągu zaledwie kilku godzin. Jakie usterki zdarzają się najczęściej i jak możemy je rozpoznać? Awaria agregatu Agregat, zwany także sprężarką, odpowiada za dostarczanie czynnika chłodzącego do komór […]

Czytaj dalej
czytać

Kiedy lodówka wymaga naprawy?

Lodówka to najpotrzebniejszy sprzęt AGD, który musi znaleźć się w każdym domu, niestety urządzenia te ulegają awariom. Niektóre z nich nie powodują całkowitego zepsucia sprzętu, inne zaś sprawiają, że na dobre przestaje on działać. Kiedy lodówka wymagać będzie bezwzględnej naprawy, a kiedy możemy spróbować poradzić sobie z problemem samodzielnie? Zbyt mocne lub niedostateczne chłodzenie Powszechnym […]

Czytaj dalej
czytać

Co zrobić ze starą lodówką?

Dotychczasowa lodówka ma już swoje najlepsze lata za sobą, a Ty nie wiesz, co z nią zrobić? Starego sprzętu nie warto pozbywać się na własną rękę, a już na pewno nie wolno zostawiać go na osiedlowym śmietniku. W takim przypadku najlepiej skorzystać z usługi profesjonalnej firmy specjalizującej się w urządzeniach AGD. Profesjonalny zleceniobiorca odbierze od […]

Czytaj dalej
czytać

Gdzie można naprawić lodówkę?

Lodówka to jeden z najpotrzebniejszych domowych sprzętów. Gdy się zepsuje, lokatorzy od razu odczuwają jej brak. W takich przypadkach warto zadziałać szybko, bo inaczej całe jedzenie może zacząć nadawać się do wyrzucenia. Ale jak wybrać właściwego fachowca i czym powinien się charakteryzować rekomendowany serwis naprawy lodówek? Oto najważniejsze informacje.

Czytaj dalej
czytać

Czy warto kupić używaną kuchenkę?

Zakup nowej kuchenki to zawsze duży wydatek. Wiąże się z sięgnięciem głębiej do kieszeni, a niekiedy z wzięciem kredytu i spłacaniem rat. Urządzenie z pewnością będzie działało długo i wydajnie, jednak jego cena może być zbyt wysoka. Istnieje sposób, aby nie narażać się na tak olbrzymi wydatek – warto zastanowić się nad zakupem kuchenki „z drugiej […]

Czytaj dalej