Zamówić połączenie

zamówić połączenie

 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
:
 • 00
 • 15
 • 30
 • 45
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego tel.
 • +48(608)591899
 • +48(731)857955
Blog

/

Kupno używanej lodówki – wady i zalety

Kupno używanej lodówki – wady i zalety

Kupno używanego sprzętu AGD, w tym lodówek, czasem jest okazją, czasem zaś dużym błędem. Wszystko zależy bowiem od tego, od kogo zakupimy urządzenie i w jakim będzie ono faktycznym stanie technicznym. Jakie wady i zalety ma nabycie lodówki z drugiej ręki?

Zalety kupna używanej lodówki

Większość osób decyduje się na takie urządzenie z powodu okazyjnej ceny. Może być ona niższa o około 30, a nawet o 50%, w zależności od wieku, producenta i uszkodzeń związanych z codziennym użytkowaniem. Dla wielu osób to ogromna oszczędność, szczególnie, że koszt nowej to zazwyczaj kilka tysięcy złotych. Na zakup używanej lodówki często decydują się osoby, które są w stanie za okazyjną kwotę pozyskać sprzęt od znajomych lub rodziny. Wówczas mogą być pewniejsze jej rzeczywistego stanu, aniżeli przy zakupie używanego sprzętu np. w Internecie. Warto także pamiętać, że urządzenia AGD z drugiej ręki nie zawsze muszą być gorsze jakościowo. W miarę postępu technologicznego lodówki stają się coraz bardziej skomplikowane, a tym samym podatniejsze na awarie, dlatego starsze i prostsze mechanicznie urządzenia niejednokrotnie będą mogły pracować niezawodnie jeszcze przez wiele lat. Przy zakupie zwracajmy jednak uwagę na klasę energetyczną, gdyż niższe klasy będą generować większe wydatki na prąd, co finalnie znacznie zwiększy koszty użytkowania.

Wady kupna używanej lodówki

Jedną z głównych wad jest to, że nigdy nie możemy być do końca pewni jej przeszłości i tego, w jaki sposób urządzenie było eksploatowane. Jeśli cena sprzętu jest bardzo okazyjna, a sprzedawca deklaruje jej idealny stan, możemy założyć, że lodówka nie będzie nam służyć długo. Wówczas dobrym sposobem jest skorzystanie z pomocy serwisu naprawy lodówek, takiego jak nasz, w którym specjaliści dokładnie przyjrzą się najważniejszym podzespołom i szybko wykryją potencjalne źródło usterek. Wadą kupna używanej lodówki jest także to, że mamy bardzo ograniczony wybór pod względem modeli. Jeśli wygląd ma dla nas duże znaczenie, a urządzenie ma pełnić funkcję dekoracyjną w kuchni, prawdopodobnie nie zdecydujemy się na taki zakup.

Kupno używanej lodówki od zaufanego sprzedawcy może być bardzo opłacalne, choć nie jest to rozwiązanie dla każdego. Przed nabyciem powinniśmy przede wszystkim sprawdzić, jaka jest żywotność urządzeń danego producenta oraz jaką klasę energetyczną posiada dany sprzęt.

czytać

Kupno używanej lodówki – wady i zalety

Kupno używanego sprzętu AGD, w tym lodówek, czasem jest okazją, czasem zaś dużym błędem. Wszystko zależy bowiem od tego, od kogo zakupimy urządzenie i w jakim będzie ono faktycznym stanie technicznym. Jakie wady i zalety ma nabycie lodówki z drugiej ręki?

Czytaj dalej
czytać

Najczęstrze awarie lodówek

Awaria lodówki to ogromne utrudnienie dla wszystkich domowników, można uniknąć jednak zakupu nowego urządzenia dzięki skorzystaniu z pomocy wykwalifikowanych fachowców, którzy często są w stanie wyeliminować awarię w przeciągu zaledwie kilku godzin. Jakie usterki zdarzają się najczęściej i jak możemy je rozpoznać? Awaria agregatu Agregat, zwany także sprężarką, odpowiada za dostarczanie czynnika chłodzącego do komór […]

Czytaj dalej
czytać

Kiedy lodówka wymaga naprawy?

Lodówka to najpotrzebniejszy sprzęt AGD, który musi znaleźć się w każdym domu, niestety urządzenia te ulegają awariom. Niektóre z nich nie powodują całkowitego zepsucia sprzętu, inne zaś sprawiają, że na dobre przestaje on działać. Kiedy lodówka wymagać będzie bezwzględnej naprawy, a kiedy możemy spróbować poradzić sobie z problemem samodzielnie? Zbyt mocne lub niedostateczne chłodzenie Powszechnym […]

Czytaj dalej
czytać

Co zrobić ze starą lodówką?

Dotychczasowa lodówka ma już swoje najlepsze lata za sobą, a Ty nie wiesz, co z nią zrobić? Starego sprzętu nie warto pozbywać się na własną rękę, a już na pewno nie wolno zostawiać go na osiedlowym śmietniku. W takim przypadku najlepiej skorzystać z usługi profesjonalnej firmy specjalizującej się w urządzeniach AGD. Profesjonalny zleceniobiorca odbierze od […]

Czytaj dalej
czytać

Gdzie można naprawić lodówkę?

Lodówka to jeden z najpotrzebniejszych domowych sprzętów. Gdy się zepsuje, lokatorzy od razu odczuwają jej brak. W takich przypadkach warto zadziałać szybko, bo inaczej całe jedzenie może zacząć nadawać się do wyrzucenia. Ale jak wybrać właściwego fachowca i czym powinien się charakteryzować rekomendowany serwis naprawy lodówek? Oto najważniejsze informacje.

Czytaj dalej
czytać

Czy warto kupić używaną kuchenkę?

Zakup nowej kuchenki to zawsze duży wydatek. Wiąże się z sięgnięciem głębiej do kieszeni, a niekiedy z wzięciem kredytu i spłacaniem rat. Urządzenie z pewnością będzie działało długo i wydajnie, jednak jego cena może być zbyt wysoka. Istnieje sposób, aby nie narażać się na tak olbrzymi wydatek – warto zastanowić się nad zakupem kuchenki „z drugiej […]

Czytaj dalej